ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Entegrasyon İşlemleri

Web Servisleri İle Entegrasyon ( SOAP )

E-Devlet çözümlerimizde önerilen entegrasyon yöntemi web servisleridir. Web servislerin kolaylıkla kullanılması için WSDL (Web Servisleri Tanımlama Dili) sağlanmıştır. SDL dokümanı, geliştirilen servise ait tüm bilgileri içermektedir. Kullanılan metotlar, bu metotların aldığı değişkenler ve geriye ne tür değerler döndürdüğü gibi bilgileri sunar. Temel olarak bir WSDL dokümanı 4 ana kısımdan oluşmaktadır. Types (Tipler): XML veri tipleri. Messages (Mesajlar): İşlemin veri elemanları. portType (Port Tipi): Web servislerindeki işlevleri açıklanmakta ve mesajların oluşturulması sağlanmaktadır. Binding (Bağlama): Her bir port için mesajın formatı ve protokolleri tanımlanmaktadır.

PHP API ile Entegrasyon

E-Faturacım web servislerine PHP üzerinden erişim sağlayan kütüphanedir. Web servis üzerinden işlem yapılırken UBL/XML dökümanlarının kullanıcı tarafından oluşturulması gerekmektedir. PHP API sizlere XML detayları ile uğraşmadan entegrasyon imkanı sunmaktadır.

HTTP Post İle Entegrasyon

POST metodu ile her türlü yazılım dili ile entegrasyon sağlayabilirsiniz. Kısıtlı özellik seti ve çağırma kısıtlamaları sebebi ile POST API kullanımı önerilmemektedir.

E-Devlet Çözümlerine Nasıl Entegrasyon Sağlanır?

Orkestra E-faturacım (efaturacim.com) E-Devlet çözümlerine çeşitli teknolojiler ile entegrasyon sağlayabilirsiniz. Entegrasyon işlemlerinin detayı için lütfen bu sayfayı ziyaret ediniz.

Kontör Bilgisi