ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

ERP Entegrasyon İşlemleri

ERP Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Orkestra ERP içerisinde bulunan tüm nesneleri web servis ile oluşturabilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz. Tüm yapılan işlemlerin aynı servis ile yapılması sayesinde işlemleri çok daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Soap Web Servisleri İle Entegrasyon İşlemleri

SOAP(en: Simple Access Protocol ,tr: Basit Nesne Erişim Protokolu) en temel anlamda, internet üzerinden küçük miktarda bilgileri yada mesajları aktarma protokoludur. SOAP mesajları XML formatındadırlar ve genellikle HTTP(Hyper Text Transfer Protocol) protokolu(bazende TCP/IP) kullanılarak gönderilirler.

JSON ile Entegrasyon İşlemleri

Özellikle mobil cihazların entegrasyonlarında JSON formatında web servis kullanımını tercih edebilirsiniz. Standart HTTP POST yöntemini çağırabildiğiniz her cihaz ile kolaylıkl entegrasyon sağşayabilirsiniz.

Nesne Tarayıcısı

Nesne tarayıcısı sayesinde Orkestra içerisinde yer alan tüm nesnelere ait alan bilgilerine ulaşabilirsiniz. Alanlara ait enumaration bilgileri , tablo isimlerini bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca web servislerinde kullanılmak üzere nesnelerin sınıf bilgilerine de bu ekran ulaşım sağlayabilirsiniz.

Web Servis ile Sisteme Giriş (login)

Web servis isteklerinizi göndermeden önce sisteme giriş yapmak isterseniz bu metodu kullanabilirsiniz. Özellikle birden fazla servis çağrısı yapılacak ise mutlaka bu servis çağırılmalıdır. Tek seferlik yapılan web servis çağrılarında basit HTTP kimlik doğrulaması kullanılabilir.

Web Servis ile Kayıt Okuma

Orkestra içerisinde yer alan tüm kayıtları (nesneleri) readByReference metodu ile okuyabilirsiniz.

Web Servis ile Kayıt Silme

Web Servis İle Kayıt Oluşturma

Web Servis İle Alanları Güncelleme

Web Servis İle Tam Kayıt Güncelleme

Veri Derleme Sorguları

ERP içerisinden istediğiniz tüm bilgileri veri derleme sorguları ile güvenle alabilirsiniz.