ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra Geçmiş Tarihli İçerik

e-Fatura Entegratör Çözümü Nedir? ( Özel Entegrasyon )

eFatura entegratör çözümünde tüm e-faturalarınız Gelir İdaresi Başkanlığından özel entegrasyon izni almış firmaların sunucularına gönderilir. İlgili entegratör firma sizin göndermiş olduğunuz efaturaları sizin adınıza Gelirler İdaresi Başkanlığına iletir. Benzer şekilde size gönderilen faturalar entegratör firmanın sunucularına gelir ve bu bilgi GİB ile paylaşılır. 

Faturalama ihtiyaçları farklılık gösteren veya kendine ait bir bilgi işlem altyapısı olamayan firmalara önerilir.

Entegratör firmaların fiyatlandırma politikalarında farklılıklar mevcuttur. Genellikle gelen ve giden fatura sayısı üzerinden ücret alınmaktadır.  Bazı entegratör firmalar arşivleme için ayrı ücret talep edebilmektedir. 

Orkestra Efatura Entegatör Çözümü

 

Orkestra e-Fatura Entegratör Çözümünün Avantajları

1Düşük fatura sayısı olan ancak portal kullanmak istemeyen firmalar için ekonomik bir çözümdür.

2Orkestra e-fatura entegratör çözümünde e-faturalarınızı ticari sistemden otomatik olarak alır ve sisteme yükler.Bu sayede hem hızlı hem de hatasız işlem yapılır. 

3Orkestra e-fatura entegratörçözümünde faturalar toplu olarak gönderilebilmektedir. Bu sayede zaman kazanılır. 

4Orkestra e-fatura entegratör çözümü uzak bağlantıları destekler.  

5Orkestra e-fatura entegratör çözümü tüm gelen ve giden efaturaları otomatik olarak arşivler. 
İstenmesi durumunda yedeklerin uzak bir bilgisayara otomatik gönderilmesi sağlanabilir.
Ayrıca Orkestra e-fatura entegratör çözümünde istediğiniz tarih aralığındaki faturaları yedekleme veya ibraz amaçlı kayıt edebilirsiniz.

6Orkestra e-fatura entegratör çözümü içerisinden ticari faturalara tek bir tuşla cevap verebilirsiniz. Kolay ve hızlı kullanımı ile hata yapılmasını önler. 

7Orkestra e-fatura entegratör çözümünde Cari hesaplar toplu olarak e-fatura kullanıcısı olarak işaretlenir. Tüm e-fatura kullanıcıları listesi GİB tarafıdan indirilerek internete ihtiyaç duymadan kullanılabilir.

8Orkestra e-fatura entegratör çözümü sayesinde faturalarınızı toplu olarak PDF formatında kayıt edebilirsiniz. Özellikle ay sonu alınan toplu baskılar için size hız kazandırır.  

9Orkestra e-fatura entegratör çözümünde size özel uyarlamalar yapabilirsiniz. Firma bazında fatura tasarımları tanımlanabilir. Ürün stok kodu eşleştirmeleri sayesinde müşterilerinizin stok kodları ile ürün gönderebilirsiniz.

10Orkestra e-fatura entegratör çözümünde gelen e-faturaları ticari sisteminize otomatik olarak kayıt edebilirsiniz. Bu sayede hem insan kaynaklı yanlışlıkların önüne geçilir hem de zaman kazanılır.

 

Orkestra e-Fatura Entegratör Çözümünün Dezavantajları

1Aylık fatura sayısı arttıkça maliyetiniz artar. Bu yüzden fatura sayısı ( gelen + giden ) 5000 ve üzeri olan firmalara Orkestra Entegrasyon Çözümü önerilmektedir.